تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان

این روزها چشم گیرترین معضل جامعه ما بخصوص در شهرهای بزرگ ، بی حجابی مفرطی است که متاسفانه همه گیرشده و نمیتوان این هجوم به بی حجابی  را کنترل کرد . تنها کاری که به صورت موضعی انجام میشود گشت ارشاد است که به عقیده من نبودنش از بودنش بیشتر نفع دارد.
گشت ارشاد با اینکه هدفش کنترل عفت اجتماعی است ولی کاری را به پیش نبرده و وضعیت جامعه همچنان به همان منوال پیش میرود . یک دستگاه ون را از افرادی که بی حجابتر هستند پر میکنند و ماموریتشان تمام میشود و صحنه را ترک میکنند .
با چشم خود بارها دیدم که خانمهای بدحجاب باد دیدن گشت ارشاد چادری را از کیف خود خارج میکنند و سرمیکنند و پس از عبور از منطقه خطر چادر را جمع کرده و این داستان همچنان ادامه دارد .
ضرورت حفظ حجاب در جامعه ما نهادینه نشده است و صحنه های محرکی که گاها در کوچه و خیابان و اتوبوس و مترو می بینیم حاصل عدم نهادینه شدن فرهنگ دینی است .
سوالی که اینجا مطرح است این است که گشت ارشاد و وجود آن جز ایجاد رعب ووحشت کاری به پیش می برد؟نوعی ترس اجتماعی از این ارگان نظامی فقط باعث بی اعتمادی عمومی و گاها زیرپاگذاشتن کرامت انسانی واسلامی میشود .نظام جمهوری اسلامی برپایه اختیار عمومی بنا گذاشته شده است یعنی برای این نظام و دست اندرکارانش انتخابات شده و مردم با اختیار به اصل قانون آری گفته اند بنابراین بایستی کرامت مردم هرچند مخالف را هم درنظر داشت ومردم را از خود و نظام متنفر نکرد .
مردم باید با اختیار به آموزه های دینی و اسلامی گرایش پیداکنندو برخورد قهری با موضوع بی حجابی وبدحجابی نتیجه عکس میدهد . فرهنگ جامعه به صورت فطری به سمت خدا گرایش دارد باید باعقل ومنطق برای گسترش عفاف عمومی قدم برداشت و رفتار قهری نوعی تنفر وکینه توزی را ترویج میدهد .برچسب ها: گشت ارشاد، بودن یا نبودن، مسئله این است،
[ جمعه 27 آبان 1390 ] [ 02:01 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :