تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
در طراحی دشمن، بهشتی نوك پیكان حملات بود. در آن زمان به امام نمی‌توانستند حملة مستقیم كنند ولی به بهشتی می‌توانستند. اولین كسی كه حزب جمهوری برای نامزدی ریاست‌جمهوری پیشنهاد كرد، بهشتی بود. خودشان هم معتقد بودند به لحاظ مدیریتی توانمندی دارد. همه نیروهای انقلاب هم بر این نكته متفق بودند. همه این عوامل، فهم مسئله را برای دشمن ساده می‌كند. دشمن می‌فهمد كه چه كسی را باید آماج حملات خود قرار دهد. چرا بهشتی مظلوم واقع شد؟ چون در آن شرایط كه می‌خواستند جامعه را قطبی كنند، باید سكوت می‌كرد. نظر امام بود كه باید همه نیروها سكوت كنند. اگر می‌خواستند به میدان عمل وارد شوند، خواستة دشمن محقق می‌شد. برای درك مظلومیت شهید بهشتی باید شرایط خاص آن روز جامعه ایران را كاملاً درك كرد. دشمن آن‌همه تجربه از گذشته داشت. اگر می‌توانست جامعه را به روحانی و غیرروحانی یا مذهبی و روشن‌فكر تقسیم كند، انقلاب را در ابتدای حركت خودش زمین‌گیر كرده بود. امام می‌دانست دشمن از این كارها چه هدفی دارد. پس به شاگردان خود فرمودند: سكوت كنید، در غیر این صورت به اجرای ترفند دشمن كمك خواهید كرد. از اینجا هجمه‌ها صورت گرفت. تن دادن شهید بهشتی به فرمان امام مظلومیتی را برایش حادث كرد. بهشتی برای منافع اسلام و انقلاب كه تشخیص آن با رهبری بود، نه به تشخیص خودش كه برخورد قاطعانه با بنی‌صدر را توصیه می‌كرد، سكوت كرد و بهای گزافی هم برای آن پرداخت ولی از فرمان ولایت سر برنتافت و آماج تیرهای مخالفان شد. در این شرایط، فرمان رهبر خود را پذیرفت. این مظلومیت ایجاد می‌كند. مظلومیتی كه برای بهشتی رقم خورد این بود كه در این مقطع تابلوی حملات قرار گرفت و از این آزمایش دشوار سربلند بیرون آمد. ما مظلومیت حضرت علی(ع) را در این می‌دانیم كه برای حق سكوت كرد. این خیلی ارزشمند است. شهید بهشتی هم برای حق سكوت كرد. البته حرف و سخن شاگردان امام در خصوص آنچه می‌دیدند درست بود. اما امام می‌گفت: الان مصلحت انقلاب حكم می‌كند كه باید سكوت كرد. چون مردم از این قضیه آگاه نبودند و باید بستر فراهم می‌شد و این موضوع، زمان می‌بُرد.

درمورد اختلاس این روزها هم خیلی حرف ها پشت پرده افتاده که رئیس جمهور گفت که چه از دولت چه مجلس و چه قوه قضاییه در این اختلاس دست داشتند باید محاکمه شوند . نباید زود قضاوت کرد . درحال حاضر نوک پیکان بسمت دولت و شخص رئیس جمهور شده است !!!

پاکترین افراد به ناپاکی محکوم میشوند !!! چرا تاریخ دوباره تکرار میشود ؟!!! مگر مردم داستان بهشتی را فراموش کرده اند ؟!!!

برچسب ها: مظلومیت شهید بهشتی از کجا نشات میگرفت ؟ آیا احمدی نژاد هم مظلوم است ؟،
[ پنجشنبه 24 شهریور 1390 ] [ 12:14 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :