تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
در این مطلب درباره حجاب برتر یعنی چادر چند مسئله را بیان میکنم امیدوارم دوستانی که میخوانند منطقی و از روی عقل و شرع بخوانند و فکر کنند .در ابتدای بحث نگاه ما به چادر اعتقادی است . اعتقاد وتاسی به ائمه اطهار و فاطمه زهرا سلام الله علیها و همچنین نگاه آن حضرت به حجاب و لزوم حفظ حریم یک زن مسلمان . اینکه عقیده ما بر حجاب صرفا عرفی وسنتی نیست و ما برای حجاب دلیل و منطق داریم که از قرآن واحادیث گرفته شده است . آنچه الگوی زنان عالم می پوشیدند چادر بود و می بایست نوع رفتار زنان نیز بر مبنای چادر مطرح شود .
1- چرا حجاب برتر چادر است ؟
شاید خیلی از افراد به این مسئله ایراد داشته باشند که حجاب یعنی پوشش و مانتوهای گشاد هم میتواند حجاب برتر باشد . من میخواستم در خصوص حجاب برتر به چند مورد اشاره کنم . اول اینکه در پوشش اسلامی می بایست برجستگیهای بدن پوشیده شود واثری از این برجستگی های جذاب بدن زن ، باعث خودنمایی نشود . دوم اینکه یک زن می بایست در خیابان و کوچه و... به راحتی راه برود و نگران نگاه های دیگران نباشد . برخی زنان بدلیل ویژگی های اندامی شان هرچه قدر هم مانتوی گشاد بپوشند بازهم برجستگی های بدنشان  نمایان میشود واین یعنی تحریک جامعه و بدحجابی .یک چادر تمام این نقص هایی که در بالا گفتم را پوشش میدهد و زن براحتی بدون نگرانی از نگاه های دیگران میتواند در خیابان و کوچه ها قدم بزند ودر جامعه حضور داشته باشد ، بدون اینکه باعث تحریک جامعه بشود و خدای ناخواسته مورد تعرض قرار گیرد .


2- آیا صرف چادر پوشیدن میتواند نماد حجاب برتر باشد ؟
در اینکه حجاب برتر چادراست دربند 1 بیان کردم . حال زمانی این حجاب کامل میشود که نمادهای دیگر بی حجابی هم پوشیده شود . اعم از موی سر و  همچنین آراستن به آرایش در محیط های خارج خانه . اگر دختری چادر کاملی بپوشد ولی در دیگر مبانی حجاب رعایت نکند نمیتوان لفظ حجاب برتر به اوداد .


3- آیا چادر مانع حضور زنان ودختران محجبه در جامعه میشود ؟
جواب این سوال خیلی واضح است . لزوم پوشش چادر برای دختران وزنان مسلمان بخاطر این است که با امنیت کامل وشرعا در جامعه حضور داشته باشند . حضور زنان چادری در تظاهرات های 22 بهمن و دیگر تظاهرات های سیاسی و همچنین حضور در مشاغل مناسب و ... با پوشش حجاب برتر یعنی چادر امکان پذیر شده است و هم جنبه سیاسی و تبلیغی برای جهانیان دارد وهم جنبه شرعی آن حفظ شده است .

4 - آیا افراط در حجاب ، باعث تخریب حجاب برتر یعنی چادر میشود ؟
همانطور که آیت الله حائری نیز فرموده اند روبند ونقاب نوعی افراط درحجاب است که باعث ضربه به مبانی حجاب شده است . نوعی رفتار طالبانیسم است که ضربه مهلکی به مسلمانان و جوامع اسلامی وارد کرده است . این افراط مانع حضور زن در جامعه میشود و زن را گوشه گیر ودوراز جامعه اسلامی میکند و باعث یک نوع عقده در دختران میشود و با یک تلگنری در جامعه دیده شده که خانواده هایی که فشار افراطی به دخترانشان برای حجاب می آورند ، این دختران به منجلاب فساد کشیده میشوند وگویی افراط در حجاب به ضد حجاب تبدیل میشود .5- رنگی بودن  چادر در عمق بحث حجاب برتر بودن آن تاثیر منفی نمیگذارد ؟
همانطور که خیلی از دوستان میدانند ما درخصوص رنگهای روشن در دین اسلام بسیار سفارش داریم که مسلمانان از رنگهای روشن استفاده کنند . حال این به این معنی است که چادر مشکی منسوخ بشود ؟
این بزرگترین اشتباهی بود که در نشریه خاتون اعلام شد و باعث تحریک قشر ارزشی کشور شد . در اینجا بحث رنگ مشکی در خصوص آنچه پیامبر فرمود صدق نمیکند . چون چادر مشکی نماد حجاب برتر گشته است . این رنگ مشکی نماد اقتدار و حرمت زن انقلابی و شیعی گشته است . مادران شهیدان با همین چادر مشکی و تاسی به این چادر مشکی فرزندانشان را تقدیم انقلاب وامام کردند . توهین به چادر مشکی یعنی توهین به این اقتدار زنان انقلابی ما  که این نظریه  کلهر کاملا اشتباه و منسوخ است و نباید توهین میشد .


حال چه اشکال دارد که رنگ های دیگر هم عرضه بشود . رنگ های سنگین و ملایم و درعین حال شاد برای جوانانی که نیاز به تنوع و مدهای روز دارند . خیلی از جوانان با عرضه چادرهای رنگی به این حجاب برتر روی می آورند . چون هم جنبه زیباشناسی دارد و هم جنبه مد در بازار های متنوع دارد .


به جای اینکه چادر های دختران را تنگ کنیم وبه اسم چادر ملی بیرون بدهیم بیاییم همان چادر سنتی و قدیمی را متنوع کنیم و با شاد کردن این پوشش جلوی گسترش مانتویی شدن دختران را بگیریم . میتوانیم در بازارهای عرضه چادر هم رنگ مشکی و هم رنگ های متنوع و ملایم و سنگین عرضه بشود .
حتی میتوان رنگ سفید هم عرضه بشود که مثلا در مراسم های میلاد اهل بیت به نشانه شاد بودن شیعیان ، همانطور که مردان رنگ شاد میپوشند ، زنان هم رنگ شاد بپوشند و در عزاداری ها همانطور که مردان لباس مشکی می پوشند زنان هم چادر مشکی بپوشند و این میشود یک نماد که حتی در جوامع جهانی هم نوعی تبلیغ اسلام و حجاب برتر بودن چادر را خواهد داشت .در فیلم کتاب قانون در لبنان زنانی که برای نماز جمعه رفته بودند تماما با چادرهای سفید آمده بودند میتوان از این مسئله استفاده کرد . این خود میشود صادرات فرهنگ حجاب و عفاف و صادرات فرهنگ چادر وحجاب برتر که امیدواریم باارائه آن بتوانیم جلوی بی حجابی منزجر کننده جامعه و سقوط عفاف در جامعه را بگیریم .برچسب ها: حجاب برتر چادر است، چادر کامل با تنوع رنگی تناقضی ندارد،
[ سه شنبه 15 شهریور 1390 ] [ 04:28 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :