تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
درسال 88 و ماه هایی قبل از آن شروعی بود برای آغاز تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری . درحالی که حدود 6 ماه تا انتخابات مانده بود و قبل از شروع سال 88  ، تبلیغات شروع شد . زمزمه های کاندید شدن خاتمی یا موسوی یا کروبی و دیگران که این بزرگترین زنگ خطر برای نظام بود .
همانطور که شنیدید و رهبری هم فرمودند انتخابات که باید ضامن امنیت نظام شود تبدیل به عکس آن شد و باعث چالش امنیتی در کشور شد که ماه ها به طول انجامید وهنوز هم در گوشه وکنار زمزمه هایی از آن دوران می بینیم . بعد از انتخابات چالشی بوجود آمد که رهبری آن را بارها به فتنه یاد کردند .

زمینه سازی برای انتخابات از ماه ها پیش بسیار خطرناک است و اخبار رسانی در رسانه ها به طور مداوم در رسانه ها در حمایت یا رد این گروه و آن فرد مردم را نسبت به انتخابات احساسی و هیجانی میکند . اینکه از احساسات مردم برای رای آوردن استفاده بشود بسیار خطرناک است . چون به قلوب مردم نفوذ پیدا میکنند و سران گروه ها برای منافع خود مردم را به این سو و آن سو میکشانند .
انتخابات بسیار مهم است . اما باید با عقلانیت جلو رفت و نباید فضای انتخابات را احساسی کرد . وقتی احساس بر عقل غلبه کند میشود سال 88 که متاسفانه بسیاری از درگیری ها و توهم های تقلب به خاطر احساسی شدن فضای انتخابات و به چالش کشیدن نتایج اعلام شده توسط کاندیداهای مدعی بود . این پروژه احساسی کردن انتخابات و استفاده از هیجان مردم از ماه ها قبل پی ریزی شده بود .

حال حدود 6 ماه تا انتخابات مجلس باقی است . شروع زود هنگام تبلیغات وکارهای انتخاباتی در رسانه ها میتواند آفتی خطرناک برای نظام باشد . در رسانه ها انواع گروه ها تشکیل شده و مدام بحث از این گروه و حقانیت آن و دیگر گروه ها و آمدن فلان حزب و فلان شخص مسئله دار و . ... این یک آفت بزرگ برای هر انتخابات است . نباید حساسیت به انتخابات اینقدر زود شروع شود . گروه ها میتوانند باهم مذاکره کنند ولی آوردن این بحث ها به رسانه ها خود ایجاد تهییج مردم میکند .
آن شکافی که میتواند باعث رخنه در مردم شود حتی در بین اصولگرایان هم ایجاد شده است .  اصلاح طلبان که جای خود که البته قشری از مردم هنوز به آنها دلبسته هستند و نمیتوان آنها را نادیده گرفت . همین میشود عامل ایجاد ناامنی مجدد در کشور که شاید باعث ایجاد فتنه ای حتی عمیق تر و خطرناکتر از 88 شود .
همین مسئله درخصوص انتخابات ریاست جمهوری 11 هم میتواند اتفاق بیفتد . با رفتن احمدی نژاد رقبا با حرص بیشتر و امید بیشتر پا به عرصه خواهند گذاشت و امکان هر نوع نفوذ وفتنه دوباره و تشنج وجود دارد .

نتیجه این که آنطورکه  رهبری دلسوز وحکیممان فرمودند نباید بستری ایجاد شود که انتخابات باعث بی امنی در کشور شود . نباید برای ریاست از نظام و انقلاب مایه بگذاریم . فضای رسانه ای را باید از تهییج مردم عاری کنیم ونگذاریم که مردم دوباره بخاطر  توهمی به خیابان بیایند . باید یک فضای صمیمی حول رهبری ایجاد شود . در زمان تبلیغات قانونی لیست داده شود و مردم با توجه به شناختی که از افراد و گروه های مختلف دارند رای بدهند .برچسب ها: انتخابات ضامن امنیت است نه ضد امنیت،
[ یکشنبه 13 شهریور 1390 ] [ 04:06 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :