تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
باتوجه به جذابیت داستان سریال نابرده رنج وداشتن مخاطب بالا و تراژدی شدن داستان ، میتوان این سریال را جزو سریالهای موفق وحماسی دانست . باتوجه به جوانی کارگردان وسختی کار آنچه به عنوان خروجی قصه برای پخش بیرون آمد ، تحسین برانگیز بود .
اما ایراداتی هم در این سریال بود بخصوص در بخش پایانی که نتیجه داستان برمبنای آن ساخته شده بود :

1- در بخش پایانی که به زمان حال آمده بود از زندگی عماد و مرضیه یک زندگی سرشار از افسردگی وعدم شادمانی و تاریکی ساخته شد. بگونه ای که تمامی خانواده های شهدا پس از شهادت فرزندشان تا آخر ناراحت وغمگین و دپرس هستند . درصورتی که اینگونه نیست و من به چشم خود شادابی این خانواده ها را دیده ام . اگر گریه هم میکنند نه بخاطر افسردگی بلکه گریه فراق دارند . اشتیاق برای گریه دارند و با گریه شاداب میشوند .

2- داستان فیلم بر مبنای گنجی هزار ساله بود . سرنوشت این گنج که خمیرمایه داستان بود در آخر داستان مبهم ماند .

3- بهتر بود کارگردان برای بازسازی فضای جنگ و جبهه با رزمندگان وجانبازان وبازماندگان مشورت میکرد . چون فضای معنوی حاضر در جبهه به قدری بالا بود و معنویت درآنجا همه را تحت تاثیر قرار میداد . عشق شهادت و گریه استغاثه آنان برای شهید شدن ، عشق به امام وانقلاب ، عکس امام خمینی که رزمندگان با عشق برروی سینه خود قرار میدادند ، پیشانی بندهای یاحسین و یا زهرا و... در این سریال کمتر جلوه داده شده بود .

4 - دربرخی صحنه های فیلم تقلیدی از فیلم های هالیوودی شده بود . مثل آن صحنه که پشت افراد انفجاری رخ داد و بدون توجه به انفجار به سمت دوربین حرکت میکردند . فضای جبهه نه آرتیستی بوده که نیاز به تقلید باشد نه دور از معنویت . یک فضای معنوی سراسر شوق که نگاهشان مطلق پیروزی بوده که چه کشته شوند چه پیروز شوند ، در هر دوحالت پیروز هستند . این حقیقت پیروزی و قدرت ایران اسلامی در جنگ بود که بهتر بود این  معانی در سریال جلوه داده بشود .
[ پنجشنبه 6 مرداد 1390 ] [ 06:41 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :