تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
دیدیم که بارها رهبری عزیز در مورد یک طرح یا مصوبه دولت تشکیک کرده اند و یا اظهار نگرانی کرده اند و در گاهی مواقع رد کرده اند که دولت نباید چنین طرحی را عملی کند .
میتوان عالمانه ترین و دلسوزانه ترین منتقد دولت در بعضی امور را انتقادهای مقام معظم رهبری دانست . به دور از حاشیه سازی و تخریب و در فضای انتقاد عالمانه  دولت را هدایت فرمودند  و ما باید برای انتقاد از دولت شیوه رهبری را برگزینیم . این شیوه جواب میدهد و دولت را مجاب میکند که به انتقادات دلسوزان نگاه دلسوزانه داشته باشد . انتقاد از دولت این روزها شده تخریب عوامل دولت و تخریب رئیس دولت که این انتقاد نیست و سیاسی بازی وتخریب است .
متاسفانه برخی حزب اللهی ها هم در زمین  معاندان بازی میکنند وحرف های آنان را تکرار میکنند .

اولا انتقاد واقعی را دلسوز دولت مطرح میکند نه دشمن دولت . نمیتوان انتقادهای افرادی را که سالهاست علیه دولت حرف میزنند و فقط تخریب میکنند را انتقاد دلسوزانه وعملی دانست .
ثانیا انتقاد باید به دور از کنایه و توهین به شخص رئیس جمهور و همکارانش باشد چون این نوع انتقاد نتیجه عکس میدهد و القای تخریب را ایجاد میکند .
ثالثا انتقادهای ضروری باید علنی ورسانه ای بشود . هرانتقاد ریز و بی ارزشی میتواند اثر روانی نامطلوبی در جامعه ایجاد کند .
رابعا باید توجه داشت که شرایط نظام و تحریم ها و بسیاری مشکلات اجرایی را نیز باید در انتقادهای خود لحاظ کنیم . بار نظام بردوش دولت است و اگر طوری رفتار کنیم که به اسم انتقاد ، دولت تضعیف شود هم به ضرر نظام است وهم باعث شادی کینه توزان انقلاب خواهد شد .
درنهایت اینکه انتقاد عالمانه و ازروی تخصص را نباید با حرفهای کوچه بازاری  ودهان به دهانی اشتباه گرفت . گاهی شایعه القای انتقاد دارد . انتقاد برای روشنگری و برای تصحیح یک امر است . کسی منتقد واقعی است که راهکاری برای تصحیح انتقادش ارائه دهد و صرفا سیاه نمایی به معنی انتقاد دلسوزانه نیست .[ چهارشنبه 15 تیر 1390 ] [ 12:15 ب.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :