تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
اسید پاشی این روزها کام همه ما را تلخ کرده است. درآستانه تصویب قانون امر به معروف ونهی از منکر در مجلس این اتفاقات تلخ می افتد. حال باید هوشمندانه وبدون غرض این اتفاقات شوم را بررسی کنیم .
آیااینکه این اتفاقات را برگردن قشر منتسب به دیندار می اندازند ، منصفانه است ؟ بدون غرض کدام دیندار و کدام فرد مذهبی به خودش اجازه تعرض به یک انسان را میدهد . در کجای قرآن و درکدام حدیث از اهل بیت و درکدام سنت پیغمبر تعرض به یک انسان مباح دانسته شده است ؟
در مسئله امر به معروف ونهی از منکر ، اولین شرط این است که بدانی امرونهی تو جواب میدهدو یا اینکه جان ومال وناموس فردی درخطر است وشما برای دفاع از او قدم برمیداری . برای مثال اینکه اگر فردی دید که به زور قصد ربودن یک دختر را دارند موظفی به عنوان یک انسان و یک دیندار جلوی تعرض به آن دختر را بگیری و این نهی از منکر واجب عینی برای همه ماست وهدف این نهی از منکر ایجاد امنیت است.

حال این ادعا که مذهبی ها برای امر به معروف ونهی از منکر دست به تعرض بزنند ، با اصل امر به معروف ونهی از منکر منافات دارد. امربه معروف ونهی ازمنکر برای جلوگیری از تعرض است نه اینکه خود تعرض باشد. 

حال اینکه شخصی شاید به اسم دین اسیدپاشی کند ربطی به دین ندارد . این فرد بیمار روانی است وباید در بیمارستان روانی بستری شود ، حال اینکه پوشش و ریش اسلامی هم داشته باشد . افراد اسیدپاش چه به پوشش اسلامی وچه غیراسلامی افراد بیمار هستند وبسیارخطرناک و ربطی به اصل اسلام ندارندو خدشه ای برحزب اللهی هاهم وارد نیست.
داعش یک گروهی است که ادعای اسلامیت میکند و جانی بالفطره است وتمام رفتار واعمالش غیرانسانی وغیراسلامی است ولی روی پرچمش نام الله و محمد نوشته شده است. آیا یک فرد متفکر نباید فکر کند و به صورت احساسی اصل اسلام را خدشه وارد کند ؟ !
اسلام زنان را بسیار اکرام کرده و زن را مقام والایی بخشیده و سرور این زنان را فاطمه صدیقه قرار داده ، حال چطور انگ مظلومیت زنان را دراسلام میزنند. زنان بهترین زندگی را در خانواده های معتقد ومذهبی می چشند . چون تکریم زن را از علی علیه السلام یاد گرفته اند .

خواهش میکنم از کسانی که این مطلب را میخوانند کمی تفکر کنند که مذهبی نماها را با مذهبی های واقعی وشیعه علی  یکی نکنند. هیچ کجای اسلام ودین  وسنت اجازه تعرض به هیچ انسان بیگناهی را نداده و افراطی های مذهبی نمای نامذهب ازجمله گروههای وهابی و داعشی و گروههای منتسب به مکتب شیرازی که شبکه امام حسین را تشکیل داده اند و خیلی گروههای کوچک وبزرگ  که با افراطی گری قصد خدشه به دین را دارند ، با اسلام ناب محمدی که اکرام وعشق ومحبت واحترام را سرلوحه دین دارد ، متمایز هستند
برچسب ها: اسید پاشی،
[ جمعه 2 آبان 1393 ] [ 10:14 ب.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :