تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
بعد از گذشت چندماه از انتخابات ریاست جمهوری ، نیاز داریم به آسیب شناسی این انتخابات و اینکه چرا رویکرد مردم اینگونه تغییر کرد. از جریان اصولگرایی محض به جریان اعتدالگرا .
 علل این اتفاق و گردش 180 درجه ای عمده ای از مردم  در حوزه سیاست وحتی اعتقادی  چیست ؟

مردم عافیت طلب شدندیا انقلابی گرها شکست خوردند؟
چه اتفاقی افتاد که کسانی که فتنه 88 را راه انداختند دراین انتخابات پیروز شدند وگزینه مورد حمایتشان رای آورد؟
چگونه جریان اصلاح طلب که در سال 88 یک شکست خورده بود و درشرف انحلال و اعضای آن در زندان به سرمیبردند، در این عرصه پیروز شدند ؟1- ناشکری از نعمت باعث سلب توفیق میشود : این ناشکری هم از گروه حزب الله و انقلابی و حامی مقاومت صورت گرفت ، هم از رئیس جمهور و دولتمردان و مسئولین .
بعد از اتفاقاتی که برای رئیس جمهور وقت آقای احمدی نژاد افتاد ودچار اشتباهات پی در پی شد ، حامیان وی وگروه حزب الله به جای اینکه به وی نزدیک شوند و اشتباهات وی را گوشزد کنند ، شروع کردند به سرزنش کردن و زیرآبی رفتن و توهین های پی درپی که باعث اتفاق دوسر باخت شد و هم احمدی نژاد حزب الله را از دست داد و حزب الله ، احمدی نژاد را از دست داد .

2- توجه نکردن مردم ومسئولین به بیانات رهبری درخصوص اتحاد مردم ومسئولین باعث جدایی مردم ودولت شد. در این بین تنها رهبری بودند که درست عمل کردند و درعین اینکه با رئیس جمهور وقت اختلاف نظرهایی داشتند ولی هیچ گاه از احمدی نژاد فاصله نگرفتند ومانند پدر درحین بیان خوبی ها ، نقص هارا گوشزد کردند و ایکاش به این نگاه پدرانه ، پاسخ عملی داده میشد.

3- اصلاح طلبان و حامیان آنها ،  فرهنگ انقلابی و مقاومت  که مدنظر رهبری بود را به افراط گرایی وخرافه گرایی تعریف کردند و همین مسئله مردم را به شک وتردید انداخت و درنهایت به گزینه ای رای دادند که فرهنگ مقاومت را ،افراط گرایی  میدانست . کمااینکه بااین تعریف  امام خمینی و رهبری عزیز نیز افراطی هستند ولی مردم شاید نوعی تمایز بین آنها قائل شدند . رهبری بارها درخصوص دولت های آقای احمدی نژاد به بازگشت انقلاب به ریل اصلی خود یاد کردند، کما اینکه اکنون دولت های نهم ودهم به افراط گرایی وخرافه گرایی محکوم میشوند .4 - مردم ایران بسیار غیرقابل پیش بینی هستندو گویی فتنه 88 را فراموش کردند و با روی آوردن به حامیان همان فتنه درصدد نجات کشور شدند. شاید آنها را سوپرمن دیدند که قصد نجات کشور را از بحران دارند. اما متاسفانه مردم به گروهی رای دادند که حرف از نرمش درمقابل آمریکا وغرب میزند . آمریکایی که در دوران اصلاحات ، ایران را محور شرارت خواند و الان هم در همین دولت آقای روحانی ، ایران را تهدید به حمله نظامی کرد. شاید لازم باشد مردم بدانند که مقاومت تنها راه عبوراز آمریکاست و وادادگی جز خفت ، دستاورد دیگری ندارد .


5- اصلاح طلبان در دوران اصلاحات ، منادی شعارهای ضد ارزشی بودند. شعارهای جدایی دین از سیاست ، پایان دوران امام و .... و حال با حمایت گروه اصلاح طلبان و کارگزاران به رهبری آقای هاشمی ، با شعار اعتدال ومیانه روی ، روی کار آمدند . رای عجیب مردم به این گروه شوک آور بود ولی فشارهای  اقتصادی وتحریم ،نظر مردم رابه این گروه متوجه کرد . البته هنوز زمانی طولانی از روی کارآمدن دولت آقای روحانی نگذشته و نباید زود قضاوت کرد . این تحلیل درخصوص علل تغییر نظر مردم از احمدی نژاد به روحانی بود .


برچسب ها: آسیب شناسی انتخابات یازدهم،
[ پنجشنبه 21 شهریور 1392 ] [ 03:26 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :