تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
داستان تحریم وشرایطی که این روزها در کشور برزبان ها جاری است ، مارا برآن داشت که قطره ای اندک از فهم خودم از شرایط موجود را بیان کنم . حوادث ارز و داستان بازار تهران ، دستگیری متهمان اخلالگر ارز ، ارتباط آن با تحریم های دشمنان ایران اسلامی ، سخنان احمدی نژاد در چندروز اخیر مبنی بر دلایل اصلی این شرایط کشور ونوع برخورد با این شرایط ، همه وهمه میتواند سوالهای پیچیده ای باشد .


برای روشن شدن قضیه در خصوص تحریم بانک مرکزی عرض کنم که مستقیما مربوط به تحریم ارزی کشورمیشود . یکی از اقوام یکی از دوستان در اداره مرکزی بانک صادرات کار میکند درخصوص این قضیه گفت که به دلیل تحریم بانک مرکزی هیچگونه ارز وارد کشور نمی شود . ولی بانک مرکزی طبق آنچه بیان کرده ارز برای امور اداره کشور به مقدار کافی وجود دارد . 30 نفر از اخلال گران ارز دستگیرشدند که با بازی کردن با ارز سیستم ارزی وکنترل کشور رابه هم ریختند .
احمدی نژاد از جنگ روانی در ارز صحبت کرد و اعلام کرد که با توجه به میزان ارز موجود نباید قیمت ارز اینطور بالا میرفت و به نقش اخلالگران و جنگ روانی دشمن اشاره کرد.

با این پاراگراف متوجه شدیم که درست که تحریم ارزی ، کشور را به دردسر انداخته است ولی این به این معنی نیست که درها بسته است . در نتیجه قیمت ارز 4000 هزار تومان کاملا حبابی وغیرواقعی والبته توسط افرادی که دستگیرشدند کاملا هدایت شده برای اخلال در بازار بوده است . دراین شرایط موجود بازار تهران اعلام اعتصاب میکنند و درحقیقت در بازی دشمنان بازی میکنند . حال اینکه آگاهانه ویا ناآگاهانه بوده کاری نداریم صحبت اینجاست که بازاری های تهران می بایست با کمی خویشتن داری در توطئه های دشمن بازی نمیکردند . مردم هم می بایستی خویشتن داری میکردند و با مراجعه به بازار ارزی در آن شرایط حبابی برمشکلات کشور دامن نمی زدند.

به اعتقاد من این حباب قیمتی در ارز نامشروع است و احیانا سودی که افراد در این بازار میبرند نامشروع است چون به قیمت اخلال در بازار و ورشکستگی بازاریان صادق میشود و نوعی سو استفاده از شرایط بد ارزی کشور است .
رسانه های  معاند و کینه ای آن طرفی که از بی بی سی ملکه انگلیس تا VOA که جز فحش وهرزگی و توهین به ملت ایران چیزی برای گفتن ندارند از این فرصت و خیانت برخی و غفلت و عدم بصیرت برخی کمال استفاده را میکنند وبه اسم طرفداری از مردم ، از فشار وگرفتاری مردم طبل شادی میزنند و حسابی کیف میکنند .

امیدواریم در این شرایط که دنیا علیه ملت غیور ایران ایستاده و به خیال خودشان قصد دارند که کاری کنند مردم از مواضعشان کوتاه بیایند ، هم مردم و هم مسولین والبته سخنرانان مواظب این باشند که به اسم حمایت از انقلاب ، حرفهای ساکتین فتنه و فتنه گران را تکرار نکنند . در شرایط سخت باید بصیرت داشت . وگرنه وقتی همه چیز خوب است که غباری نیست وبصیرت در شرایط غبارآلود باارزش است . باید به مسئولین و به خصوص دولت برای رفع این فتنه خاموش و جنگ خاموش کمک مادی ومعنوی کرد . هرکسی به نوبه خود و درحد توان خود .برچسب ها: جنگ اقتصادی و لزوم هوشیاری بازاریان،
[ یکشنبه 16 مهر 1391 ] [ 04:11 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :