تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان

اجلاس نم درتهران پایان یافت . همه ما منتظر پایان یافتن و البته چگونه پایان یافتن آن بودیم . اینکه این اجلاس به عنوان دومین تشکل جهانی بعد از سازمان ملل بود و البته در ایران برگزار شدن آن ، باعث اهمیت یافتن مضاعف این اجلاس شده بود . اجلاسی که بانام غیرمتعهدها بود والبته بیشتر اعضای آن  متاسفانه هنوز متعهد به آمریکاو غرب هستند . آوردن مقامات بلندمرتبه این کشورها به ایران خود اهمیت بسزایی داشت.
بزرگترین دستاورد این اجلاس برای ایران آن بود که نه به حرف بلکه باچشمان خود دیدیم و دیدند که مقامات 120 کشور و سازمانهای بین المللی در ایران حاضر شدند و بسیاری از نظریات ایران در مسائل جهانی را تایید کردند و نظریه منزوی شدن ایران به فراموشی سپرده خواهد شد. آن کسی که در این اجلاس منزوی بود اسرائیل بود که علی رغم خواست او بسیاری از کشورهای اسلامی وغیراسلامی در این اجلاس شرکت کردند وبا رهبری ورئیس جمهور ودیگر مقامات کشور ملاقات ودیده بوسی داشتند .
این اجلاس برای بسیاری از مردم تهران هم خوب شد وتعطیلاتی شیرین را رغم زد . البته شاید برخی محدودیت های امنیتی و ایست های بازرسی باعث رنجش مردم شد ولی در کل همه چیز خوب بود . فضایی کاملا شاد و مفرح دربین مردم و مسئولین وسیاست خارجی کشور ایجاد شدوالبته مردم ایران و مردم جهان اقتدار ایران را به عین دیدند و باعث افتخاری برای ایران بود که اجلاسی با اوج امنیت در کشوری که ادعاهای واهی درموردش میکنند ، برگزار شد.
رهبری عزیز انقلاب نیز با بیان اهداف انقلاب و جنبش عدم تعهد باعث تحسین اکثریت مقامات اجلاس شدند و با دفاع از حقوق هسته ای ایران و گناه خواندن استفاده از سلاح هسته ای ، سخن اول وآخر این اجلاس را زدند.
این اجلاس هرچه داشت و نداشت ، اقتدار ایران اسلامی مارا بالابرد و امیدواریم که کشورهای جهان برای عدم تعهد شدن واقعی نسبت به غرب و آمریکاگام بردارند.
[ شنبه 11 شهریور 1391 ] [ 09:47 ب.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :