تبلیغات
مالک

مالک
نویسندگان
گرانی های این روزها شاید چالشی ترین مسئله مردم شده است و آنچه مردم را آزار میدهد بالارفتن قیمت اجناس و مواد اصلی زندگی است . تاچند روز دیگر هم که ماه مبارک رمضان شروع میشود و درصورت عدم مدیریت شرایط سخت تر میشود .
ولی آنچه در اینجا قصد دارم بنویسم این است که دلیل این گرانی ها چیست ؟ آنچه این روزها در جوامع بین الملی به عنوان فشار بر ایران مطرح میشود واژه کاملا مانوس تحریم است که دراین 34 سال بر انقلاب اسلامی وارد است . تحریم برای فشار آوردن و عاملی برای کوتاه آمدن مسئولین نظام از اصول اصلی انقلاب .
تحریم ناجوانمردانه است . از دادن غذای مرغ به مرغداری ها هم دریغ میکنند و درنهایت مرغداری ها مجبور میشوند که غذای مرغ را گرانتر بخرند و درنهایت مرغ را گرانتر بفروشند و در نهایت مرغ گران میشود .
از مواد اولیه کارخانجات گرفته تا قطعات خودروسازی ها و درنهایت اخراج وبیکار شدن تعداد زیادی که نوعی معضل برای جامعه ایجاد میکند .
امثال این ها را میتوان در موارد مختلف ومشابه بکاربرد و مدیریت مسئولین در این شرایط میتواند تاحدی چاره ساز باشد ولی نمیتوان به کلی این فشارها را خنثی کرد و هنر مسئولین این است که این فشارها را کم رنگ کنند .

دولت خدمتگزار هم که برای مدیریت این شرایط سفرهای استانی را به تعویق انداخته و حتی مصاحبه تلویزیونی و مصاحبه با مطبوعات رئیس جمهورمحترم  لغو شد ودلیل آن هم زیادی کار دولت عنوان شد.
آنچه مردم و دلسوزان خواستارند این است که مسائل حاشیه ای واختلافات درونی در این شرایط به حاشیه برود و به مسئله اصلی خدمتگزاری بپردازند . طبق فرمایشات رهبری عزیز هم کنار گذاشتن اختلافات یک فریضه است و دراین شرایط که غربی ها دست بردست هم دادند تا مارا به زانو بنشانند ، مردم ومسئولین آگاهانه رفتارکنند واثرات این فشار بی سابقه را دفع کنند .


بعد از هرسختی آسانی استبرچسب ها: تحریم و همبستگی برای مقابله با آن،
[ دوشنبه 26 تیر 1391 ] [ 01:44 ق.ظ ] [ رضا هنرمند ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :